עיצוב פנים

 - "מתאים לך?"
המערכת שתעזור לך לדעת בתוך חמש דקות
עד כמה המקצוע שבחרת מתאים לך
אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'
ורק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד
אל תבזבז את הזמן שלך - בדוק כבר עכשיו אם אתה מתאים למקצוע
מערכת "מתאים לך?", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית,
נועדה לעזור לך לבדוק באיזו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתה חושב אכן מתאים לך.
לצורך התחלת התהליך, אנא מלא פרטים אישיים:
* לטלפון זה תשלחנה התוצאות
** ההנחיות וההסברים מנוסחים בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אתכן הסליחה.
אודות המקצוע - עיצוב פנים
מעצב פנים עוסק בתכנון ועיצוב חללים בתוך מבנים. מטרתו של מעצב הפנים היא להיענות לצרכי האדם בשילוב של היבטים פונקציונאליים ואסתטיים. צרכי האדם מתחילים בהיבטים החברתיים-משפחתיים (כגון פרטיות, אירוח וכדומה) ועד לדברים הפשוטים ביותר, כמו גובה מתלה למגבות וגישה נוחה אליו. בניגוד לאמן שיש לו חופש אמנותי, הביטוי האמנותי של מעצב הפנים מחויב לתוצאה פונקציונאלית ואסתטית אופטימאלית, תחת מגבלות של תקציה ומרחב.
 
לימודי עיצוב פנים ניתן ללמוד במגוון מוסדות כלימודים לתואר ראשון או בתור לימודי תעודה בעיצוב או אדריכלות. מעצבי הפנים בישראל, בוגרי תואר אקדמי מאוגדים באגודת אדריכלי הפנים בישראל.
 
בוגרי לימודי עיצוב פנים יכולים לעבוד במגוון רחב של מסגרות, ויכולים לעסוק במגוון תחומים. הם יכולים לעבוד כעצמאים עבור לקוחות פרטיים או להיות מועסקים על ידי חברות פרטיות. במהלך תואר ראשון בעיצוב פנים הסטודנט מכין לעצמו תיק עבודות שישמש  אותו מאוחר יותר למציאת עבודה בתחום.
 
מעצב הפנים יכול לעבוד בכלל המרחבים שבחלל המבנה (סלון, מטבח, חדר שינה, משרדים וכו' ) או להתמחות  בתחום אחד בלבד. מעצב הפנים מתמקד בעיקר בתכנון ועיצוב של חלל מוגדר במסגרת של מבנה קיים, הכולל שינויים פנימיים למבנה (מיקום וגודל של קירות פנימיים, מיקום נקודות חשמל ותאורה, פתחי אוורור, ריהוט ועוד), ללא השפעה על מראהו החיצוני של המבנה.
 
כמעצב פנים לעיתים רבות קיימת גמישות בשעות העבודה. העיסוק כולל פגישות עם לקוחות, על מנת לסקור את הפרויקט ולהבין את דרישות הלקוח, שרטוט, תכנון ועיצוב החלל הפנימי לפרטי פרטים ולעתים ליווי העבודה מול המבצעים את התכנון – מהנדסים, אדריכלים, קבלנים ואנשי מקצוע אחרים בתחום. במהלך הפרויקט, מעצב הפנים עורך שינוים רבים בעיצוב המקורי שלו, על מנת להיענות בצורה הטובה ביותר למגבלות החלל, לצרכי הלקוח ולדרישות האסתטיות של החלל. 
 
מעצבי פנים צעירים רבים מוצאים קושי בהשתלבות בשוק העבודה בתחום. אך למעצבים בעלי יצירתיות וכישרון רב, מחכה, תוך מספר שנים, קריירה פורייה ומשגשגת בתחום שהביקוש אליו רק הולך וגדל.
 
מאפיינים ייחודיים של המקצוע
  1. לימודי עיצוב פנים דורשים גמישות ויכולת שילוב בין פונקציונאליות לאסתטיקה.
  2. נדרשת גמישות בין התכנון שבו מאמינים לבין דרישות הלקוח.
  3. נדרשת ראייה מרחבית טובה ויכולת אינטגרציה בין נתונים שונים במרחב.
  4. נדרשת יכולת עבודה בצוות ועבודה מול גורמים שונים.
  5. נדרשת תקשורת בין-אישית טובה ויכולת מתן הוראות וורבליות והוראות משורטטות.
  6. נדרשת יכולות לגמישות רבה ומוכנות לערוך שינויים רבים בשלבי התכנון.
  7. השלבים הראשוניים בהשתלבות ובמציאת תעסוקה בהיקף הרצוי הם קשים.
 
איפה אפשר ללמוד עיצוב פנים ללימודי תעודה
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

אתה נמצא כרגע באמצע תהליך הבדיקה עבור מקצוע
האם ברצונך להחליף בדיקה עבור המקצוע עיצוב פנים?
פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים