עורך דין

 - "מתאים לך?"
המערכת שתעזור לך לדעת בתוך חמש דקות
עד כמה המקצוע שבחרת מתאים לך
אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'
ורק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד
אל תבזבז את הזמן שלך - בדוק כבר עכשיו אם אתה מתאים למקצוע
מערכת "מתאים לך?", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית,
נועדה לעזור לך לבדוק באיזו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתה חושב אכן מתאים לך.
לצורך התחלת התהליך, אנא מלא פרטים אישיים:
* לטלפון זה תשלחנה התוצאות
** ההנחיות וההסברים מנוסחים בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אתכן הסליחה.
אודות המקצוע - עורך דין
עורכי דין – מי הם? מה עושים?
 
עורך-דין הוא אדם אשר למד תואר ראשון במשפטים וקיבל רישיון מלשכת עורכי הדין לייצג את הנזקקים לכך בעניינים משפטיים. על-מנת לקבל רישיון לעיסוק בעריכת דין, ראשית יש לסיים לימודי משפטים במוסד אקדמאי מוכר, שנית יש להתמחות במשך שנה במשרד עורכי דין, בית משפט, פרקליטות וכו' ולבסוף לעבור את בחינות ההסמכה של לשכת עורכי-הדין.
 
עורכי-דין עובדים במגוון רחב של מסגרות, ויכולים לעסוק במגוון רחב של תחומים. הם יכולים להיות מועסקים על-ידי המדינה, על-ידי חברות פרטיות/ציבוריות או לעבוד כעצמאים העובדים עבור לקוחות פרטיים. הם יכולים לעסוק במשפט פלילי, בדיני מקרקעין, בדיני חוזים ובתחומים נוספים.
 
לבוגרי תואר ראשון במשפטים מגוון תפקידים; הם יכולים לשמש כמייצגים בבתי משפט, ולייצג לקוחות מהמגזר הפרטי, העסקי, או הציבורי במגוון פעולות (כולל, בין היתר, עריכת חוזים, ייעוץ, תביעות, וליווי משפטי כללי) ובמגוון תחומים (כגון משפט אזרחי, פלילי, דיני משפחה, דיני עבודה ועוד).
 
מטרתם העיקרית של בוגרי תואר ראשון במשפטים היא לייעץ ללקוחותיהם בנוגע לזכויותיהם המשפטיות ולהציע להם דרכי פעולה. הם גם מייצגים לקוחות בבתי משפט ומציגים הוכחות התומכות בתיק שלהם וניתוח משפטי לטובת לקוחותיהם. יש לציין שרק חלק מעבודת עורכי הדין הינה במסגרת הליכים בבתי משפט. קיימת פעילות משפטית ענפה שאינה מתנהלת בבית משפט כגון עריכת חוזים, עסקאות, וייעוץ משפטי.
 
עורכי דין מבלים את מרבית זמנם בחקירת המקרה של לקוחותיהם. הדבר כרוך בפגישות עם הלקוחות, למידת העובדות, ניתוחם ובחינת המצב המשפטי. עורכי הדין בוחנים את המצב המשפטי ומייעצים ללקוחות אודות מצבם המשפטי / דרכי פעולה אפשריות וכיוצא בזה.
 
ניתוח המצב המשפטי הנערך על ידי עורך הדין כולל ניתוח המצב החוקי, תקדימים משפטיים רלוונטיים והשלכות כל אלו על המקרה הנדון. עורכי הדין העוסקים בייצוג בבתי משפט מכינים את ההליכים בבית משפט, לרבות בניית אסטרטגיות פעולה, הכנת חקירות לעדי הצד שכנגד, הכנת עדים, הכנת טיעונים וכיוב'.  
 
מאפיינים מרכזיים של המקצוע:
  1. מייעצים ללקוחות בנוגע לזכויותיהם/מצבם המשפטי.
  2. בעלי תואר ראשון במשפטים ולאחר התמחות של שנה.
  3. זקוקים לרישיון המותנה במעבר בחינה.
  4. לרוב מתמקצעים בשטח אחד (פלילי, נדל"ן, משפחה, תעבורה, עסקים, סחר בין-לאומי).
  5. עובדים לרוב שעות ארוכות (ורק מיעוט מהם בבתי משפט).
  6. כרבע מהם עצמאיים, האחרים מועסקים כשכירים במשרד עורכי דין, בחברות פרטיות ובמוסדות ציבוריים.
  7. שונות גדולה בשכר בין עורכי דין מתחילים וותיקים ובין עצמאיים לשכירים.
  8. מספר רב של בוגרי משפטים ועורכי דין עובדים בפועל שלא כעורכי דין.
  9. נדרשת יכולת הבעה מדויקת בעל-פה ובכתב, ולעתים גם יכולת ניהול משא ומתן.
  10. נדרשת יכולת של גמישות מחשבתית. והתמודדות עם מצבים עמומים.
 
איפה אפשר ללמוד עריכת דין לתואר ראשון
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

אתה נמצא כרגע באמצע תהליך הבדיקה עבור מקצוע
האם ברצונך להחליף בדיקה עבור המקצוע עורך דין?
פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים