לימודי מדע המדינה

 - "מתאים לך?"
המערכת שתעזור לך לדעת בתוך חמש דקות
עד כמה המקצוע שבחרת מתאים לך
אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'
ורק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד
אל תבזבז את הזמן שלך - בדוק כבר עכשיו אם אתה מתאים למקצוע
מערכת "מתאים לך?", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית,
נועדה לעזור לך לבדוק באיזו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתה חושב אכן מתאים לך.
לצורך התחלת התהליך, אנא מלא פרטים אישיים:
* לטלפון זה תשלחנה התוצאות
** ההנחיות וההסברים מנוסחים בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אתכן הסליחה.
אודות המקצוע - לימודי מדע המדינה
תואר ראשון במדעי המדינה הינו תחום שעוסק בחקר והבנה של תהליכי ממשל ופוליטיקה, תוך התמקדות בהשפעות של החלטות הממשל על האזרחים. התחום נלמד במוסדות לימוד רבים, בהם אוניברסיטאות ומכללות.  
 
תואר ראשון במדעי המדינה מכשירים את בוגריהם לחקר הפוליטיקה העכשווית תוך הסתכלות על הדרכים השונות בהן חקרו את הפוליטיקה בעבר. מטרתם העיקרית של הלימודים בתחום היא להכשיר את התלמידים להבנה עמוקה של החברה, המדינה והפרט, וכן, להבנה של הקשרים והתהליכים הפוליטיים המתרחשים ביניהם.  
 
לבוגרי תואר ראשון במדעי המדינה מגוון של אפשרויות תעסוקה, בין היתר, יכולים לשמש כעוזרים פרלמנטרים, לאייש תפקידים שונים במגזר הממשלתי, הציבורי ואף הפרטי, במישור הארצי או המקומי.
 
ללימודי תואר השני  במדעי המדינה יש מגוון מגמות והתמחויות:
 
התמחות בפוליטיקה ישראלית- מאפשרת לבוגריה להבין את התהליכים והדינאמיקות המתרחשים בפוליטיקה הישראלית.
 
התמחות בתקשורת פוליטית- מקנה לבוגריה כלים תיאורטיים משתי הדיסציפלינות, ומאפשרת ראייה רחבה של התחום והבנה עמוקה של הקשרים ההדדיים בין הפוליטיקה והתקשורת.
 
התמחות ביחסים בינלאומיים- מקנה  לבוגריה כלים להבנה של התהליכים הפוליטיים המתרחשים בין מדינות שונות בזירה העולמית.
 
התמחות במנהל ומדיניות ציבורית- עוסקת במשאב האנושי אשר בונה את המנהל הציבורי, במטרה להקנות כלים לייעול של ניהול המוסדות הציבוריים.
 
התמחות בפוליטיקה השוואתית- עוסקת בהשוואת מערכות פוליטיות במדינות שונות.
 
התמחות במחשבה מדינית- עוסקת בתחום הפילוסופי ערכי של המדינה, החברה והפוליטיקה, ויחסי הגומלין שבינם. ההתמחות מקנה  לבוגריה כלים לבחינה של המעבר מהסדר המצוי במדינה, לסדר הרצוי, על ידי מציאת דרכים לשיפור הסדר החברתי הקיים.
 
התמחות בדמוקרטיה ואזרחות- מקנה כלים תיאורטיים ומעשיים להבנת חולשתה של הדמוקרטיה, ודרכים שונות לקידומה.
 
מאפיינים ייחודיים למקצוע:
  1. לימודי תואר ראשון מקנים בסיס השכלתי אבל אינם מקנים מקצוע.
  2. מיועד לבעלי רצון להשתלב בתפקידי מפתח במגזר הממשלתי והציבורי.
  3. פותח כיוונים לעבודה במגוון גדול של תחומים ומוסדות.
 
איפה אפשר ללמוד מדע המדינה לתואר ראשון
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

אתה נמצא כרגע באמצע תהליך הבדיקה עבור מקצוע
האם ברצונך להחליף בדיקה עבור המקצוע לימודי מדע המדינה?
פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים