כלכלן

 - "מתאים לך?"
המערכת שתעזור לך לדעת בתוך חמש דקות
עד כמה המקצוע שבחרת מתאים לך
אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'
ורק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד
אל תבזבז את הזמן שלך - בדוק כבר עכשיו אם אתה מתאים למקצוע
מערכת "מתאים לך?", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית,
נועדה לעזור לך לבדוק באיזו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתה חושב אכן מתאים לך.
לצורך התחלת התהליך, אנא מלא פרטים אישיים:
* לטלפון זה תשלחנה התוצאות
** ההנחיות וההסברים מנוסחים בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אתכן הסליחה.
אודות המקצוע - כלכלן
כלכלנים עוסקים בניתוח כמותי של נתונים שמתייחסים להיבטים שונים של פעילות של עסק, חברה, ארגון או מדינה. זווית ההסתכלות והניתוח הם אינטגרטיביים ומשלבים התייחסות למשאבים פיזיים (ציוד, חומרים, קרקע), הון, וכוח אדם.  ניתוח השילוב הוא ברמת המשק הלאומי (ואף הבינלאומי), של ארגון ציבורי או חברה פרטית, או של עסק קטן מבחינת היקף המחזור הכספי. כלכלנים מכינים דו"חות, עוקבים אחרי מגמות כלכליות, מגבשים תחזיות כלכליות, ועוד.  לכלכלן דרושה רמה גבוהה של יכולת מתמטית-לוגית והבנה סטטיסטית.
 
על מנת לעבוד ככלכלן, יש לסיים לימודי תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים (ולעתים גם תואר שני) במוסד להשכלה גבוהה. כלכלנים מועסקים על ידי מגוון מוסדות וארגונים, החל ממשרדים קטנים וחברות פרטיות ועד למשרדים ממשלתיים.
 
יש מספר תחומי התמחות בתוך לימודי כלכלה, בין היתר מימון, כלכלה פיננסית, חקר שוק ההון, חקר הרציונאליות, ועוד. יש כלכלנים שמתמחים בהשקעות (כדאיות פיתוח מוצר חדש, כדאיות רכישה ומיזוג בין חברות), בתוכניות עסקיות, במדיניות תקציב ובדיווחים פיננסים.
 
בעלי תואר ראשון בכלכלה יכולים להשתלב במגוון רחב של משרות הן במגזר העסקי והן במשרדים ממשלתיים בתפקידים של יועץ כלכלי, שיווק, יועץ השקעות, ועוד. בודדים עובדים כיועצים כלכליים עצמאיים.
 
מאפיינים ייחודיים של המקצוע:
  1. קיים מגוון גדול מאד של תחומי עיסוק ספציפיים בתוך תואר ראשון בכלכלה.
  2. נדרשת חשיבה מתמטית ברמה גבוה.
  3. נדרשת יכולת ניתוח נתונים ברמה גבוהה ויכולת לבצע אינטגרציה בין נתונים שונים.
  4. יש אפשרויות רבות להתקדמות מקצועית, לעתים נדרש תואר שני לקידום.
  5. כלכלנים מועסקים ברוב המקרים כשכירים במגזר העסקי או הציבורי. 
 
איפה אפשר ללמוד כלכלה לתואר ראשון
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

אתה נמצא כרגע באמצע תהליך הבדיקה עבור מקצוע
האם ברצונך להחליף בדיקה עבור המקצוע כלכלן?
פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים