איש שיווק

 - "מתאים לך?"
המערכת שתעזור לך לדעת בתוך חמש דקות
עד כמה המקצוע שבחרת מתאים לך
אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'
ורק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד
אל תבזבז את הזמן שלך - בדוק כבר עכשיו אם אתה מתאים למקצוע
מערכת "מתאים לך?", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית,
נועדה לעזור לך לבדוק באיזו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתה חושב אכן מתאים לך.
לצורך התחלת התהליך, אנא מלא פרטים אישיים:
* לטלפון זה תשלחנה התוצאות
** ההנחיות וההסברים מנוסחים בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אתכן הסליחה.
אודות המקצוע - איש שיווק
איש שיווק עוסק בקידום של פעילות או מוצר מסוים, שלהם יכולות להיות משמעויות רבות, בדרך כלל המשמעות היא כלכלית (בדרך כלל כספית, למשל, קידום מסחרי של  מוצר), בריאותית (פרסומות לקידום המלחמה בסרטן), בטיחותית (נהיגה בטוחה) וכיוצא באלו.
 
הפעילות השיווקית מחייבת איתור קהל יעד רלוונטי, הבנה וניתוח מעמיק של אופיו וצרכיו, וסיפוקם באמצעות המוצר או הפעילות שמעוניינים לקדם. זהו תחום הדורש כישורי משא ומתן ושכנוע, חשיבה יצירתית, יכולת ליצור קשרים בין אישיים מוצלחים ועוד.

לימודי שיווק ופרסום ניתן ללמוד במסגרות רבות:
 
1. קורס בשיווק ובפרסום במוסד אקדמי (בדרך כלל מכללה). קורס זה מקנה נקודות זכות אקדמיות במידה והלומד ממשיך לתואר שקרוב לתחום הפרסום והשיווק. במידה ולא, הלומד יהיה בוגר של הקורס.
 
2. ישנם מוסדות אקדמיים שבהם קיימת האפשרות להתמחות בשיווק ופרסום בשנה השלישית ללימודי תואר ראשון בלימודי מנהל עסקים. כלומר, המעוניין נרשם ללימודי תואר ראשון במנהל עסקים ובשנה השלישית מתמחה בפרסום ושיווק.
 
3. ישנם מוסדות שבהם, כחלק מהלימודים לתואר ראשון בתקשורת, קיימת אפשרות להתמחות בתקשורת שכנועית (שזה במילים אחרות שיווק ופרסום).
 
קורסים בתחום השיווק מקנים לסטודנטים כלים הכוללים אסטרטגיות ושיטות מכירה והקניית מיומנויות שיווקיות כגון: שכנוע, משא ומתן, אמינות ועוד.
 
בנוסף לכך, ניתן ללמוד פרסום ושיווק כתואר שני ברוב המוסדות האקדמיים בארץ. תואר שני בשיווק ופרסום מקנה כלים לאבחון אוכלוסיית היעד וצרכיה, ניתוח המצבים השיווקים הקיימים ותכנון אסטרטגיות ופעולות שיווקיות חדשות . התואר כולל תכנים רבים ונרחבים כגון: שיווק בין לאומי, פיתוח וניהול מותגים, ניהול מכירות ועוד. בנוסף, קיימת כמובן האפשרות להשתלב במחקר האקדמי בתחום השיווק והפרסום.
 
תחום השיווק מיישם כלים מתחומים מגוונים כמו פסיכולוגיה, סוציולוגיה, כלכלה, תקשורת ועוד. בוגרי לימודי שיווק יכולים להשתלב בשוק העבודה במגוון מקומות, לרוב כשכירים: חברות פרטיות כחלק מצוות השיווק והמכירות, משרדי פרסום שמספקים שירותי פרסום ושיווק לחברות, חברות ציבוריות, ארגונים ועוד. העבודה בתחום יכולה להיות מאוד מגוונת ומאתגרת.
 
מאפיינים ייחודים של המקצוע:
 
1. תחום רחב ומגוון  הן מבחינת מקום העבודה והן מבחינת המוצר או הרעיון אותו משווקים.
2. נדרשת חשיבה יצירתית וכושר שכנוע.
3. נדרשת יכולת הבעה בעל פה.
4. נדרשים יחסי אנוש מעולים, כריזמה ויכולת השפעה.
5. קיימים מסלולי לימוד שונים מבחינת משך הלימודים ועומס הלימודים.
6. שונות גדולה בשכר בין מקומות העבודה וניסיון קודם.
 
 
 
איפה אפשר ללמוד שיווק ללימודי תעודה
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

אתה נמצא כרגע באמצע תהליך הבדיקה עבור מקצוע
האם ברצונך להחליף בדיקה עבור המקצוע איש שיווק?
פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים