תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול

 - "מתאים לך?"
המערכת שתעזור לך לדעת בתוך חמש דקות
עד כמה המקצוע שבחרת מתאים לך
אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'
ורק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד
אל תבזבז את הזמן שלך - בדוק כבר עכשיו אם אתה מתאים למקצוע
מערכת "מתאים לך?", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית,
נועדה לעזור לך לבדוק באיזו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתה חושב אכן מתאים לך.
לצורך התחלת התהליך, אנא מלא פרטים אישיים:
* לטלפון זה תשלחנה התוצאות
** ההנחיות וההסברים מנוסחים בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אתכן הסליחה.
אודות המקצוע - תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול
מטרתם העיקרית של בוגרי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול היא לנתח ולשפר את המערכות והתהליכים בארגון בו הם עובדים, ולשכלל את הכלים העומדים לרשותם ולרשות הארגון. מהנדסי התעשייה והניהול הם המנהיגים המקצועיים של שאר העובדים בתחום עליו הם מופקדים. תחום הנדסת תעשייה וניהול מתמקד בתכנון ושיפור מערכות ארגוניות המשלבות אנשים, חומרים, ציוד ומידע.
 
מאחר ולמהנדסי תעשייה וניהול קשת מאוד רחבה של תפקידים, הפעילות היום-יומית שלהם תלויה בענף בו הם שולבו. ככלל, הם דואגים לתפקוד נכון ויעיל של הארגון בו הם עובדים, תוך התייחסות, בין היתר, לתכנון וניהול פרויקטים, בדיקת תקינות ומוכנות כוח האדם בארגון, תכנון, הקמה וניהול של יחידות וצוותים תוך התבססות על אמצעי המחשוב העדכניים ביותר, חקר ביצועים על ידי ניתוחים סטטיסטיים בענפי התעשייה השונים, קבלת החלטות בדרג הניהולי ועוד. המטרה היא ביצוע טוב יותר של המערכת בה הם פועלים תוך שיפור איכות, קיצור זמני תגובה וחסכון בעלויות.
 
לבוגרי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול מגוון רחב של תפקידים: מנהלי מערכי ייצור, מהנדסי ארגון ושיטות, מהנדסי איכות, מנהלי רכש ולוגיסטיקה, בקרי פרויקטים, תמחירנים, כלכלנים תעשייתיים, מנתחי מערכות, תומכים בתהליכי קבלת החלטות, מנהלי מערכות מידע, מנהלי כוח אדם, חברים בצוותי מחקר ופיתוח, יועצים להנהלות של ארגונים, ממלאי תפקידי ניהול אחרים ועוד.
 
כיום, המהנדסים משולבים בכל ענפי המשק השונים מכיוון שהם אחראים לתפקודו השוטף והיעיל של הארגון וגם לאינטגרציה פנים ארגונית בין כל המחלקות השונות בארגון.
 
ההכשרה של מהנדסי תעשיה וניהול נעשית במסגרת תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול, ונחשבת להכשרה רחבה, שנוגעת בתחומים רבים ושונים בעולם התעשייה (וכוללת, בין היתר, כלכלה, הנדסת אנוש, התנהגות ארגונית ועוד). לאחר סיום לימודי התואר הראשון, ניתן להירשם בפנקס המהנדסים.
 
מאפיינים ייחודיים של המקצוע
  1. לרוב במסגרת תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול מתמקצעים בענף אחד (מערכות מידע, כוח אדם, ייצור  ועוד), למרות שאופי ההכשרה והתפקיד דורש ראיה ארגונית רחבה, ובמקרים רבים, אף מעבר או שיתוף בין ענפים שונים.
  2. מהנדסי תעשייה וניהול משתלבים גם במגזר הפרטי (לדוגמה חברות היי-טק וסטרט-אפ) וגם בחברות ציבורית ומוסדות ממשלתיים; בודדים בלבד הם עצמאיים.
  3. יש אפשרויות רבות להתפתחות מקצועית.
  4. ישנה שונות גדולה בשכר התלויה בוותק, בענף העבודה הספציפי ובמומחיותו הייחודית של המהנדס.
  5. דרושה חשיבה וראייה מערכתית בצד יצירתיות ויכולת התמודדות עם בעיות.
  6. נדרשת יכולת הבעה מדויקת בעל-פה ובכתב, ולעתים גם יכולת ניהול משא ומתן ושכנוע.
 
איפה אפשר ללמוד הנדסת תעשייה וניהול לתואר ראשון
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

אתה נמצא כרגע באמצע תהליך הבדיקה עבור מקצוע
האם ברצונך להחליף בדיקה עבור המקצוע תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול?
פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים