רואה חשבון

 - "מתאים לך?"
המערכת שתעזור לך לדעת בתוך חמש דקות
עד כמה המקצוע שבחרת מתאים לך
אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'
ורק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד
אל תבזבז את הזמן שלך - בדוק כבר עכשיו אם אתה מתאים למקצוע
מערכת "מתאים לך?", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית,
נועדה לעזור לך לבדוק באיזו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתה חושב אכן מתאים לך.
לצורך התחלת התהליך, אנא מלא פרטים אישיים:
* לטלפון זה תשלחנה התוצאות
** ההנחיות וההסברים מנוסחים בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אתכן הסליחה.
אודות המקצוע - רואה חשבון
תואר ראשון בראיית חשבון היא תחום רחב שכולל מגוון תפקידים: ביקורת חשבונות, ניהול כספים, חשבות בחברות וייעוץ פיננסי. תפקידו המרכזי של רואה החשבון הוא הכנת וביקורת על דוחות כספיים ומתן חוות דעת עליהם. הוא בעל ידע והשכלה רחבה בתחומי החשבונאות, המיסים והביקורת החשבונאית שדרושים לביצוע עבודתו.
 
רואי חשבון מועסקים במשרדי ממשלה (לא רק במשרד מבקר המדינה), במוסדות ציבור, בחברות ובעסקים גדולים וכן במשרדים פרטיים.  את משרדי רואי החשבון הפרטיים נהוג לסווג למשרדים גדולים, משרדים בינוניים ומשרדים קטנים.
 
התמחות רואי החשבון במשרדים הגדולים כוללת בדרך כלל ביקורת של חברות ציבוריות, עבודות ייעוץ מורכבות וכן התמחות בביקורת פנימית, ניהול סיכונים ומיסוי. ההתמחות במשרדים בינוניים וקטנים כוללת בדרך כלל ביקורת של חברות פרטיות, ייעוץ מס ועבודות ייעוץ כלכלי בהיקף מצומצם יותר בהתאם לגודל המשרד ולעתים גם ייעוץ לאנשים פרטים.
 
רואה החשבון חייב להיות בעל יכולת לארגן ולנתח נתונים מספריים באופן אובייקטיבי, ולהציגם באופן בהיר וברור.
 
הדרישות לקבלת רישיון לראיית חשבון הן:
  1. על רואה החשבון להיות בגיר (מעל גיל 18).
  2. עליו לעבור בהצלחה את בחינות מועצת רואי החשבון. הבחינות נערכות פעמיים בשנה – בתקופת האביב והקיץ (מאי עד יוני) ובתקופת הסתיו והחורף (נובמבר עד ינואר). במידה ולימודי החשבונאות התקיימו במוסד לימודים המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה, ניתן לקבל פטור מרוב בחינות המועצה מלבד שתי הבחינות המסכמות בחשבונאות פיננסית ובביקורת.
  3. עליו להתמחות במשרד רואי חשבון במשך תקופה של שנתיים לפחות.
במהלך לימודי ראיית חשבון ניתן להתמקד בתחומים שונים של מקצוע החשבונאות, למשל, ביקורת חברות, ביקורת מערכות מידע ממוחשבות, מיסוי, ייעוץ כלכלי ועוד. על המתמחה בחשבונאות לעמוד במכסת שעות שבועית על מנת שיהיה זכאי לקבל את הרישיון.
 
במהלך תקופת ההתמחות השכר אינו גבוה, אולם ישנה תוספת בגין שעות נוספות. לעתים נדרשים המתמחים לעבוד שעות נוספות רבות על מנת לסיים את ביקורת הדוחות הכספיים במועד.
 
מאפיינים ייחודיים של המקצוע:
  1. תקופת הכשרה והסמכה ארוכה, שבסיומה צריך לעבור מבחני הסמכה על-מנת לקבל רישיון.
  2. נדרשת יכולת מספרית ואנליטית.
  3. עבודה במשך שעות ארוכות בתקופות בהן יש להגיש ביקורות דוחות כספיים.
  4. מגוון רחב של התמחויות ועיסוקים בעתיד.
  5. תחרותיות גבוהה על משרות פנויות.
 
איפה אפשר ללמוד ראיית חשבון לתואר ראשון
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

אתה נמצא כרגע באמצע תהליך הבדיקה עבור מקצוע
האם ברצונך להחליף בדיקה עבור המקצוע רואה חשבון?
פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים