הנדסת מכונות

 - "מתאים לך?"
המערכת שתעזור לך לדעת בתוך חמש דקות
עד כמה המקצוע שבחרת מתאים לך
אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'
ורק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד
אל תבזבז את הזמן שלך - בדוק כבר עכשיו אם אתה מתאים למקצוע
מערכת "מתאים לך?", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית,
נועדה לעזור לך לבדוק באיזו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתה חושב אכן מתאים לך.
לצורך התחלת התהליך, אנא מלא פרטים אישיים:
* לטלפון זה תשלחנה התוצאות
** ההנחיות וההסברים מנוסחים בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אתכן הסליחה.
אודות המקצוע - הנדסת מכונות
מהנדסי מכונות עוסקים בפיתוח, תכנון ותחזוקה של מערכות המשמשות בתהליכי ייצור של מגוון מוצרים. נכון להיום יש להם גם תעסוקה בתחום מערכות התמיכה בתעשיית היי-טק (מערכות אופטיות, סיבים, רובוטיקה ועוד).
 
הפיתוח והתכנון נעשים בכלים ממוחשבים. מטוסים, כלי רכב, רובוטים, מכונות ייצור, כלי שייט, תחנות כוח, מערכות מיזוג אוויר ואף מבנים (כגון גשרים, סכרים ובניינים שונים) מופעלים, מבוקרים ומתוחזקים באמצעות מחשב. מהנדס המכונות ילמד כיצד להתמודד עם הדרישות המתקדמות של המכונות בעידן המודרני וכיצד לענות על הצרכים המתחדשים.
 
לימודי הנדסת מכונות שואפים להכשיר מהנדסים שישתלבו בתעשייה. הלימודים נמשכים ארבע שנים, ושמים דגש על ההתפתחות הרבה שחלה בתחום, עקב ההתפתחויות הטכנולוגיות והתפתחות בתעשיות עתירות ידע.
 
במהלך הלימודים נלמדים קורסים בנושאים רבים ומגוונים, כמו: מתמטיקה, פיזיקה, כימיה, מדעי החומרים, מדעים תרמיים, מערכות בקרה, מערכות אנרגיה, הנדסה אופטית, מיקרו מערכות, מכאניקת חומרים, תכנון מערכות אנרגיה, הנדסה גרעינית, ביו מכאניקה, הנדסה בין תחומית, חומרה, בקרה, הנדסה אופטית במכונות, רובוטיקה, הנדסת פני שטח, מכאניקה חישובית ועוד.
 
מאחר וישנה דרישה רבה לבוגרי תואר ראשון בהנדסת מכונות ברוב התחומים במשק, אפשרויות התעסוקה הפתוחות בפני הבוגרים הן רבות ומגוונות. באפשרותם לעסוק בתעשיית היי-טק, הנדסת אווירונאוטיקה, הנדסה ביו-רפואית, הנדסה אופטית, הנדסה גרעינית, הנדסה אזרחית, הנדסה צבאית, הנדסת סביבה, זיווד אלקטרוני, הנדסת מחשבים ועוד. בתחומים אלה יכולים מהנדסי מכונות להשתלב בתחומי מחקר ופיתוח, תכנון, ייצור, ניהול הנדסי ואחזקה וכל זאת במגוון חברות ומפעלים במגזר הציבורי והפרטי.
 
מאפיינים ייחודיים חשובים של המקצוע:
  1. נדרשת יכולת הבנה של תהליכים מכנים וחשיבה אנליטית.
  2. נדרשת יכולת מתמטית ותפיסת צורות תלת ממדיות.
  3. נדרש חוש טכני מפותח.
  4. דרושה יצירתיות ויכולת התמודדות עם בעיות.
  5. נדרש רישום בפנקס המהנדסים.
  6. יש ביקוש רב למהנדסי מכונות לכן קל יחסית למצוא עבודה לאחר סיום הלימודים.
  7. קיימת אפשרות לעבודה במגוון תחומים.
  8. יש אפשרויות רבות להתקדמות מקצועית.
 
איפה אפשר ללמוד הנדסת מכונות לתואר ראשון
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

אתה נמצא כרגע באמצע תהליך הבדיקה עבור מקצוע
האם ברצונך להחליף בדיקה עבור המקצוע הנדסת מכונות?
פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים