לימודי חינוך

 - "מתאים לך?"
המערכת שתעזור לך לדעת בתוך חמש דקות
עד כמה המקצוע שבחרת מתאים לך
אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'
ורק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד
אל תבזבז את הזמן שלך - בדוק כבר עכשיו אם אתה מתאים למקצוע
מערכת "מתאים לך?", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית,
נועדה לעזור לך לבדוק באיזו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתה חושב אכן מתאים לך.
לצורך התחלת התהליך, אנא מלא פרטים אישיים:
* לטלפון זה תשלחנה התוצאות
** ההנחיות וההסברים מנוסחים בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אתכן הסליחה.
אודות המקצוע - לימודי חינוך
תואר ראשון בחינוך הוא תחום המתמקד בחקר והבנת תהליכים שקשורים בפיתוח, חינוך ועיצוב תודעתם של ילדים, בכדי להכין אותם לעולם המבוגרים.
 
בוגר תואר ראשון בחינוך הוא אדם שסיים את לימודיו לתואר ראשון בחינוך באחד מן המוסדות המוכרים בארץ. בגלל השפעתו רבת העוצמה של תחום חינוך על החברה, לימודי תואר ראשון בחינוך הם רב-תחומיים וכוללים מספר נושאים מהם: מחשבת החינוך, סוציולוגיה של החינוך, לימודי הוראה, פסיכולוגיה ועוד. לימודי החינוך נמשכים כ-3 שנים באוניברסיטאות ולא כוללים תעודת הוראה.
 
אפשר ללמוד תואר ראשון בחינוך ב-3 מסלולים:
(1) חוג ראשי בשילוב עם חוג ראשי אחר; (2) חד-חוגי; ( 3) חוג משני בשילוב עם חוג ראשי.
לימודי חינוך נלמדים בדרך כלל במסגרת דו-חוגית, כאשר החוג הנוסף הוא לעתים קרובות סוציולוגיה, תקשורת, פסיכולוגיה, או חוג ממדעי הרוח.
 
לימודי הוראה והכשרת המורים נלמדים בנפרד מלימודי חינוך; תואר ראשון בחינוך אינו מקנה כרטיס כניסה לבית הספר כמורה. מסיימי תואר אשון בחינוך שמעוניינים להיות מורים מחויבים בלימודים לקבלת תעודת הוראה, אשר נמשכים בין שנה לשנתיים. ישנם כמה מסלולים של קבלת תעודת הוראה למשל, תוכנית הכשרה בחפיפה לשנת הלימודים השלישית בחוג לחינוך או  תוכנית הכשרה לסטודנטים לתואר מוסמך או לתארים מתקדמים בחינוך.  
 
מהתואר הראשון בחינוך אפשר להמשיך לתואר שני במוסדות רבים בארץ. במסגרת לימודי התואר השני בחינוך ניתן ללמוד ולהתמחות במגוון מגמות: חינוך מיוחד, ייעוץ חינוכי, פסיכולוגיה חינוכית, סוציולוגיה של החינוך, מחשבת החינוך, חינוך יהודי, לקויות למידה, הוראה ולמידה, מינהל חינוכי, הוראת המדעים, ועוד. התואר השני בחינוך מעמיק את הידע, מאפשר קידום וקבלת שכר גבוהה יותר, מקדם מקצועית ומרחיב את אופקיהם של אנשי החינוך.
 
מאפיינים ייחודים של המקצוע
1. לימודי תואר ראשון בחינוך מעניקים בעיקרם השכלה כללית ואינם מכשירים למקצוע.
2.  הלימודים מקנים תואר ראשון אקדמי ולא כוללים הכשרה להוראה. הכשרה להוראה ניתנת במסגרת לימודי תעודת הוראה (הנמשכים שנתיים, מתוכם שנה בחפיפה ללימודי השנה השלישית).
3. ניתן להתמחות במגוון תחומים במסגרת לימודי התואר השני.
 
איפה אפשר ללמוד חינוך לתואר ראשון
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

אתה נמצא כרגע באמצע תהליך הבדיקה עבור מקצוע
האם ברצונך להחליף בדיקה עבור המקצוע לימודי חינוך?
פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים